Free music for YouTube videos

free music on youtube

Wraz z rozwojem platformy wideo jaką jest Youtube, wzrosło zapotrzebowanie na darmową muzykę do tła, b-rolli itp, która dodatkowo nie jest chroniona prawami autorskimi, tzw. copyright-free music. Wrzucając na YT film z muzyką z prawami autorskimi nasz film zostanie całkowicie zdemotyzowany, czyli nie zarobimy na nim ani grosza z reklam Adsense na Youtube. Gdzie w takim razie znaleźć darmową muzykę bez praw autorskich do wykorzystania w amatorskich lub profesjonalnych materiałach wideo?

Muzyka z biblioteki audio Youtube

Google wprowadzając Youtube Studio udostępniło także bibliotekę audio z darmowymi klipami i muzyką do wykorzystania w produkcjach na Youtube. Jest to całkiem łatwe i dobre rozwiązanie na początek, jednak biblioteka nie jest na razie zbyt bogata.

Kanały na Youtube z darmową muzyką

Istnieje wiele kanałów z bezpłatną muzyką na YT bez praw autorskich, jest ona wrzucana w postaci filmów na YT i następnie trzeba ją pobrać np. jakimś zewnętrznym managerem typu 4k Youtube Downaloader. Oto kilka dobrych przykładów:

Zewnętrzne serwisy z muzyką

W sieci znajdziemy sporo niezależnych platform, baz danych z muzyką na licencjach do wykorzystania komercyjnego w filmach, grach komputerowych i innych utworach. Poniżej kilka z nich. Coraz więcej tego typu serwisów przechodzi również na model subskrypcyjny, tzn. w zamian za miesięczną opłatę mamy dostęp do dużej bazy muzyki, którą w łatwy sposób wyszukamy na podstawie gatunku muzyki, daty wydania itp.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *