How to check the saved WiFi password on Windows?

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach internet odgrywa dla nas naprawdę kolosalną rolę. Można powiedzieć, że trudno stwierdzić, co niektórzy zrobiliby bez WiFi. Niewątpliwie jednak niejednokrotnie zdarza się, że korzystamy ze smartfonów, czy tabletów, ale w tekście skupimy się na komputerach. Mówiąc wprost — zgodnie z tytułem powiemy sobie na temat tego, w jaki sposób sprawdzić zapisane hasło do WiFi na Windowsie.

Sprawa jest prosta

Jeżeli były jakieś obawy co do tego, czy cała procedura jest trudna, należy je uznać za bezpodstawne. Zacznijmy może od podkreślenia, że instalowanie jakichkolwiek programów jest całkowicie niepotrzebne. Można powiedzieć, że po prostu trzeba wiedzieć, gdzie należy szukać. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak przejść do panelu sterowania. W dalszej kolejności wybieramy sieć i internet, a na koniec Centrum sieci i udostępnienia — dopiero teraz jesteśmy w odpowiednim miejscu.
W Centrum sieci i udostępnienia należy wybrać zarządzanie sieciami bezprzewodowymi.

Jak się łatwo domyślić, dotarliśmy do momentu, w którym została wyświetlona lista zawierająca wszystkie zapamiętane sieci bezprzewodowe, z jakimi się łączyliśmy. Skoro nas jednak interesuje hasło, musimy jeszcze prawym przyciskiem myszy wybrać interesującą sieć i kliknąć „właściwości sieci bezprzewodowej„. Kiedy już to za nami, dosłownie na koniec zostaje tylko odwiedzić zakładkę zabezpieczenia i przy napisie klucz zabezpieczeń sieciowych znajdziemy nasze zapisane hasło do tego WiFi.

Warto jeszcze na koniec nawiązać do tego, że zawsze mogą pojawić się problemy z połączeniem do sieci bezprzewodowej. Powody takiego problemu mogą być różne, jeden z nich to np. nieprawidłowo skonfigurowany typ zabezpieczeń. W takiej sytuacji możemy usunąć informacje dotyczące konfiguracji i rozpocząć próbę połączenia.

Gdyby jednak pojawił się jakiś inny problem i byłby to problem, z którym nie sposób sobie skutecznie poradzić, nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z usług fachowców. Można pokusić się o stwierdzenie, że specjalistów od informatyki znajdziemy praktycznie w każdym mieście.

By Viktor Greenwood

I have been interested in IT since 2005, and I have been working in IT since 2010. I like to solve problems, and in my free time I like to run in the wilderness.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *