How to disable startup programs in Windows?

Twój komputer wolno się uruchamia? Zmień to ! Jednym z powodów może być zbyt duża ilość programów, które włączają się wraz ze startem systemu operacyjnego. Jak wyłączyć programy startowe w Windowsie dowiesz się poniżej.

Wyłączanie programów startowych w WINDOWS 7

  1. Przejdźmy do menu start i w polu „wyszukaj programy i pliki” wpisz frazę „msconfig”.
  2. Następnie przejdź do wyszukanego programu.
  3. Od razu uruchomi się okno konfiguracji systemu. Przejdźmy do zakładki uruchamiane. Wyświetli się lista programów uruchamianych wraz z systemem. Aby je wyłączyć, odznaczamy je. Spokojnie nie martw się, że coś zepsujesz. Ten proces można odwrócić.

Wyłączanie programów startowych w  WINDOWS 8 i 10

Można zrobić to w ten sam sposób jak w Windowsie 7, ale istnieje jeszcze szybszy i łatwiejszy sposób.

  1. Musimy uruchomić Menedżer zadań, w tym celu wciskamy równocześnie klawisze: lewy alt, lewy ctrl oraz Del.
  2. Następnie wybieramy opcję Menedżer zadań. Otworzy się nam okno, w którym widzimy wszystkie aktualnie uruchomione przez nas programy, ich zapotrzebowanie na pamięć ram lub dysku w procentach. Są to bardzo przydatne dane. Przejdźmy w sekcje uruchamianie. Wyświetli nam się lista programów autostartu.
  3. Wystarczy na kliknąć proces i przyciskiem w prawym, dolnym rogu „wyłącz”. Jak w Windowsie 7 tę operację można odwrócić.

Ten sposób jest najlepszy w optymalizacji naszego komputera. Gdy wyłączymy autouruchamianie się programów, zauważymy diametralną zmianę szybkości uruchamiania się systemu. Ta zmiana nie tylko przyspieszy nasz sprzęt, ale także zwiększy jego stabilność i odciąży trochę pamięć ram komputera.

Pamiętajmy także o częstym usuwaniu niepotrzebnych plików i skanowaniu komputera antywirusami, aby nasz komputer był w pełni sprawny i bezpieczny. Takim zabiegiem oszczędzimy trochę pieniędzy, ponieważ sami możemy usprawnić nasz sprzęt.

By Viktor Greenwood

I have been interested in IT since 2005, and I have been working in IT since 2010. I like to solve problems, and in my free time I like to run in the wilderness.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *